Pořádáme další ročník Veletrhu povolání

Dovolte mi, abych Vám tímto připomněl, že i v letošním roce pořádá Okresní hospodářská komora Opava ve spolupráci s Úřadem práce ČR, kontaktním pracovištěm Opava, Veletrh povolání, který může pomoci deváťákům při výběru střední školy a tím i jejich budoucí profese.

Akce proběhne ve dnech 9. a 10. října v době od 9 do 18 hodin v opavské víceúčelové hale. Na jednom místě zde najdete téměř čtyřicítku středních škol i učilišť z celého okresu Opava a okolí. Učitelé i studenti představí své studijní obory, vysvětlí, jak probíhá výuka i praxe a přiblíží, jak je škola vybavená a jak funguje. Více než padesát nejvýznamnějších zaměstnavatelů regionu zároveň ukáže, jaké profese lze po absolvování studia vykonávat v jejich firmách nebo organizacích, a to i po praktické stránce. Návštěvníci si budou moci vyzkoušet základy první pomoci, různé sensorické a technické vjemy, výrobu lázeňských oplatků a další zajímavé činnosti.

Každý žák deváté třídy obdrží ve své škole pracovní sešit, který slouží nejen jako příprava na návštěvu veletrhu, ale obsahuje také mnoho rad a pomůcek pro rozhodování při výběru správného povolání. Proto by si jej měl projít nejlépe se svými rodiči nebo učiteli. Sešit lze také stáhnout z webových stránek www.veletrhpovolani.cz.

Na nich se lze také přihlásit na online setkání určené rodičům deváťáků na téma „Jak podporovat dítě při volbě povolání“, na němž se o své zkušenosti, rady a tipy podělí tři profesionální kariéroví poradci. Setkání proběhne 30. září od 16 hodin on-line. Rodiče se mohou těšit na druhé on-line setkání, které proběhne po veletrhu povolání a to 24. října v 17 hodin.

Rádi se s Vámi na této akci potkáme, ať už budete vystavovatel nebo jen návštěvník, kterých se v loňském roce účastnilo přes čtyři tisícovky.

Akce je podpořena z rozpočtu statutárního města Opavy, Úřadu práce ČR,  Moravskoslezského kraje a MAS Opavska.

Lukáš Petřík